Українська версія
English version

Інститут генетичної та регенеративної медицини
ДУ “Національний науковий центр “Інститут кардіології, клінічної та регенеративної медицини 
імені академіка М. Д. Стражеска НАМН України”

       
Про інститут Наукові відділи Конференції
 
 
Персональний кабінет:
Логін*:
Пароль*:
  Реєстрація | Ввійти
Інститут генетичної та регенеративної медицини» Наукові відділи» Відділ клітинних та тканинних технологій» Лабораторія експериментального моделювання» Тимектомія»
МЕНЮ
 
  Про інститут
  Наукові відділи
  Конференції
  Оголошення
  Проєкти
  Співпраця
  Контакти

Тимектомія
 

Лабораторія експериментального моделювання 

Оцінка проліферативного потенціалу стовбурових клітин на фоні імунодефіциту, змодельованого тимектомією

 

Відомо, що кісткова тканина функціонує у тісному зв’язку із імунною системою [Lorenzo J.A., 2000]. Тимус є центральним органом імунної системи, в якому відбувається дозрівання і диференціювання Т-лімфоцитів, які, в свою чергу, беруть участь в метаболізмі кісткової тканини через локальну і системну продукцію цитокінів [Бутенко Г.М., 1999; Lorenzo J.A., 2000].  Разом з тим, здатність МСК до проліферації та направленого диференціювання в умовах імунодефіциту на фоні тимектомії залишається недостатньо вивченою.

Тимектомія пов’язана з втратотою не тільки ендокринної, але й цитокринної функції тимуса. Показано порушення диференціювання стовбурових клітин у тимектомованих тварин і відновлення цього процесу після введення таким тваринам біологічно активних факторів тимуса [Петров, 1981; Ярилин, 1992]. За умов змін Т-ланки імунної системи у людей збільшуються випадки порушень структури кісткової тканини [N. Annapoorna, 2004], що наводить на думку про можливість змін направленого диференціювання мезенхімальних стовбурових клітин в цих умовах. При дослідженні функції кісткового мозку в умовах дисфункції імунної системи показано, що у тимектомованих новонароджених тварин на тлі лімфоцитопенії, порушень Т-ланки імунної системи уповільнюється ріст кісток [Кемилева З., 1984]. Тимус забезпечує диференціювання Т-лімфоцитів протягом усього життя і відновлює імунну систему після різних пошкоджень [Ярилин А.А., 1992; Goldstein A.L., 2004; Goya, 1999]. Гормони тимусу впливають на всі етапи диференціювання Т- клітин, в тому числі і на рівні кісткового мозку [Bach J.F., 1999; ]. Тимектомія в дорослому організмі призводить до порушення диференціювання стовбурових клітин у всіх напрямках кровотворення, особливо в гранулоцитарно-макрофагальному напрямку, тоді як після введення таким тваринам біологічно активних факторів тимусу відновлюється направленість кістковомозкового диференціювання, а також функціональний стан Т-ланки імунної системи [Петров Р.В., Trainin,1983].

Враховуючи значення порушень Т-ланки імунної системи для перебігу захворювань опорно-рухового апарату, відкритим залишається питання про функціональні властивості МСК в умовах дисфункції імунної системи. Передбачається дослідження здатності мезенхімальних клітин кісткового мозку до проліферації та направленої диференціації in vitro в нормі, при моделюванні пошкодження імунної системи шляхом тимектомії, а також за умов введення гормонів тимуса тимектомованим тваринам. Це дозволить оцінити можливості корекції впливу імунодефіциту на проліферативний потенціал клітин кісткового мозку.Лабораторія експериментального моделювання.