Науково-практична конференція з міжнародною участю
ГЕНЕТИЧНА І РЕГЕНЕРАТИВНА МЕДИЦИНА:
ПРОБЛЕМИ ТА ПЕРСПЕКТИВИ
14-15 жовтня 2010
Київ, Україна
14-15 жовтня 2010 року в Національному університеті фізичного виховання і спорту України відбулась науково-практична конференція з міжнародною участю "Генетична і регенеративна медицина: проблеми та перспективи", організована Інститутом генетичної та регенеративної медицини, Національною академією медичних наук України та Міністерством охорони здоров"я України за співучасті Національного університету фізичного виховання і спорту України та Міжнародного центру наукової культури "Всесвітня лабораторія".
В конференції взяли участь 252 учасники з України, Росії, Білорусії, Молдови, Словаччини, Нідерландів, Німеччини, зокрема 2 академіки НАН України та 5 - НАМН, академік РАМН, 5 член-кореспондентів НАМН, 30 докторів наук, з яких 18 професорів; 63 кандидати наук. Серед доповідачів були провідні вітчизняні та закордонні вчені - спеціалісти в галузі генетичної та регенеративної медицини: академіки НАМН України В.А. Кордюм, Г.М. Бутенко, В.К. Гринь, В.М. Запорожан, М.Д. Тронько, академік РАМН В.О. Козлов та інші.
Оргкомітет конференції
Спонсори конференції
Програма конференції
Майстер-класи
Тези конференції (“Журн. АМН України”.–2010.-Т. 16, додаток)
На конференції були представлені 73 усних та 49 стендових доповідей з найбільш важливих проблем генетичної та регенеративної медицини:
- Клітинні технології в лікуванні захворювань серцево-судинної системи
- Клітинні технології в лікуванні неврологічної патології
- Клітинні технології в регенеративній медицині
- Генна інженерія та стовбурові клітини
- Нові підходи до лікування ендокринних та метаболічних порушень
- Генетика і патологія
- Методи генетичного аналізу в клінічній практиці
- Стовбурові клітини та онкологія
- Генетика і спортивна медицина
В рамках конференції проведені два пленарних засідання та засідання Круглого столу «Проблемні питання генетичної медицини», а також два майстер-класи.
Проведена конференція показала значну зацікавленість широкого кола наукової громадськості та представників практичної медицини різного профілю до наукових напрямків, які були представлені у рамках програми конференції. Результати обговорення цих питань представлені в Резолюції конференції, основним висновком якої є наступне: розробка та застосування нових генно-клітинних технологій для подальшого їх застосування з терапевтичною метою є одним з найважливіших стратегічних напрямків науково-технологічного та інноваційного розвитку.